Zlot klasycznych samochodów w Golęczewie

 

Do udziału w zlocie miłośników klasycznej motoryzacji zaprosiliśmy także właścicieli innych marek samochodów niż Mercedes-Benz. Dlaczego? Ha! Lubimy różnorodność i spotkania z ciekawymi osobami (i ich autami). Poza tym, że salon i serwis Legends są miejscem sprzedaży i napraw tylko klasycznych Mercedesów – dążymy do budowania świadomości naszego istnienia wśród szerokich grup odbiorców. Kto wie, może właściciel Toyoty lub BMW przesiądzie się w przyszłości do gwiazdy?

 

legends-piknik-233.jpg

 

3 września w Legends Duda-Cars spotkało się blisko 120 klasycznych samochodów. Warunkiem uczestnictwa był wiek auta, który musiał przekraczać 25 lat. Najliczniejszą grupą była reprezentacja Mercedes-Benz, co nas bardzo cieszy. Ale równie raduje to, że odwiedziły nas niespotykane modele, jak Lotus Esprit Turbo, Buick Electra czy Austin-Healey.

 

Przed wydarzeniem zorganizowaliśmy głosowanie na ulubieńców publiczności. Zaproponowaliśmy kategorie, które dzieliły pochodzenie samochodów geolokalizacyjnie:

 

  1. Anglosasi – marki amerykańskie i brytyjskie
  2. Grande belezza – samochody o włoskim pochodzeniu
  3. Niemiecka niezawodność – marki niemieckie z pominięciem Mercedes-Benz
  4. #KochamyMercedesy
  5. Eurowizja – pozostałe marki europejskie.
  6. Daleki Wschód

 

W pierwszej kategorii zwycięzcami ex aequo zostały wcześniej wymienione Lotus Esprit Turbo i Austin-Healey Sprite 1958. Do włoskiej motoryzacji zaliczyliśmy także Fiat 126p i to właśnie jeden z nich zdobył największą sympatię publiczności. Zwycięzcą w 3 kategorii został VW Garbus, w 5: Polonez Truck, a w ostatniej kategorii Toyota Celica. Spośród najliczniejszej grupy Mercedesów wybraliście aż 3 samochody: W124 230e, W108 i W210 E430.

 

 

nowy_mercedes-benz_sl.png

 

W ramach prezentacji samochodów wyróżniliśmy też 3 modele – z uwagi na najwyższy i najniższy przebieg, a także samochód najstarszy. Najstarszy okazał się Austin-Healey, któremu przyznaliśmy nagrodę z innej kategorii, więc odrobinę nagięliśmy zasady i… wyróżniliśmy Buick Electra. Najniższy przebieg zanotowaliśmy w W121, najwyższy – w W140.

 

 

nowy_mercedes-benz_sl_1.png

 

Salon i serwis klasycznych Mercedes-Benz

 

Dla właścicieli klasyków spod znaku trójramiennej gwiazdy przygotowaliśmy darmowe diagnostyki mechaniczne i blacharsko-lakiernicze wraz z wyceną napraw. Aż 16 samochodów poddaliśmy badaniu podczas spotkania!

 

legends-piknik-251.jpg

 

#KochamyMercedesy

 

- nasze hasło to nie jest pusty frazes. Podczas oprowadzeniu gości po lakierni, serwisie i salonie pokazaliśmy Wam, jak pracujemy i czym na co dzień się zajmujemy odkrywając przestrzeń, z której jesteśmy bardzo dumni. Ale to nie wszystko! W jednej z hal ustawiliśmy… samochody pracowników Legends! Jeździmy Mercedesami, kochamy je i znamy na przestrzał. Jesteśmy ekspertami, którzy wiedzę czerpią z doświadczenia.

 

Zakończenie wakacji w Legends

 

Atmosfera zabawy trwała do późnych godzin wieczornych. W trakcie wydarzenia goście Legends uczestniczyli w prezentacji samochodów, zwiedzaniu obiektu, grillu. Otworzyliśmy butik sprzedaży akcesoriów i gadżetów Mercedes-Benz, a także naszej autorskiej kolekcji #KochamyMercedesy. Nie brakowało atrakcji dla dzieci – malowania twarzy, dmuchańca, lodów i waty cukrowej. Spotkanie zakończyliśmy seansem kina samochodowego, wspólnie oglądając „Ronina”.

 

Obserwujcie nas w social media – będziemy na bieżąco informować o kolejnych edycjach spotkań.

 

legends-piknik-305.jpg

 

Powrót do listy artykułów

Polecane wpisy: